Aktualności

Kielce
30 październik 2022
W najważniejszej imprezie krajowej dla młodzików, wystąpiło dwoje naszych reprezentantów, Martyna Narożnowska i Piotr Maćkowiak. Martyna w kategorii wagowej do 57 kg., do walki o medale w tej kategorii aspirowało 38 zawodniczek, w pierwszej walce za przeciwniczkę los przydzielił faworytkę tej kategorii, Emilię Bielawską z HATO JUDO Warszawa. Po porażce nasza zawodniczka dostała szansę walki w repasażach, pierwszą walkę wygrała z zawodniczką Ewą Żmurko z SGKS Wybrzeże Gdańsk w kolejnej po wyrównanym pojedynku uległa zawodniczce Alicji Brygoła z Czarni Bytom i odpadła z dalszych walk. Drugi nasz reprezentant Piotr Maćkowiak rozpoczął od zwycięstwa nad zawodnikiem Janem Przybyszem z Akademia Judo Szczecin, drugą walkę w rundzie eliminacyjnej przegrał z Mateuszem Sierakowskim z KUMA Warszawa i w repasażach również uległ Kacprowi Sądeckiemu z UKS SIMBA Reda. Nasi zawodnicy, wygrali po jednej walce i zostali sklasyfikowani na miejscach 13-16, spełniając plan minimum. Start uwidocznił nam nad jakimi aspektami walki sportowej musimy popracować, na pewno brakuje startów w zawodach.