Aktualności

Poznań
22 styczeń 2023

Mistrz jest tylko jeden, chciałoby się powiedzieć po zdobyciu przez Franciszka Kicińskiego jedynego złotego medalu w tegorocznych Mistrzostwa Wielkopolski w Judo. Nasz zawodnik w kat. wagowej do 46kg nie miał sobie równych i wszystkie 3 pojedynki rozstrzygnął w pierwszych sekundach, rzucając na Tomoe-nage i De-ashi-harai.  Zawody odbyły się  w hali sportowej POSiR w Poznaniu. UKS Gimnazjon reprezentowało 13 zawodników i zawodniczek, którzy zdobyli 8 medali, w tym 1 złoty, 5 srebrnych, 2 brązowe. Dla wszystkich był to pierwszy start w tym roku i na dodatek w nowej, starszej kategorii wiekowej. W zawodach wystartowało 300 sportowców ze wszystkich wielkopolskich klubów judo.

Gratulacje dla wszystkich za odwagę i dzielną postawę na zawodach!

Przerwa świąteczna w naszym klubie będzie od 23 grudnia do 1 stycznia. Za wyjątkiem dzieci z grupy  Mini Judo 1 i 2, którzy mają trening w piątek 30 grudnia o godz. 17.00-18.00.  Treningi według dotychczasowego planu wznawiamy od 2 do 27 stycznia 2023 r.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych 30.01-3.02, organizujemy półkolonie na sportowo (w godz. 8.00-15.30) a po południu w godz. 17.00-18.30 zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia sportowe na salę judo.

Najlepsi z naszego klubu w tym czasie będą przebywali na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej w judo w Muszynie.

W drugim tygodniu ferii klub będzie nieczynny.

Suchy Las
30 styczeń 2023

Serdecznie zapraszamy na półkolonie, które odbędą się w dniach 30 stycznia 2023 r. - 3 lutego 2023 r. organizowane przez UKS Gimnazjon.

Program zajęć jest niezwykle bogaty, oprócz zajęć na tatami uczestnicy spędzą czas na świeżym powietrzu grając i bawiąc się w ramach gier zespołowych, chodząc na basen, zagrają w nerfy, spróbują zumby i jogi.

Podziękowania dla Wójta oraz Wójta Gminy Suchy Las za objęcie patronatem i wsparcie finansowe przedsięwzięcia w wysokości 300 zł na każdą osobę.

Warunki uczestnictwa:

- zapisanie się na platformie sportsmanago: http://judo.suchylas.sportsmanago.pl/rekrutacja (zgłoszenie w terminie do 30. 12. 2022 r. lub do wyczerpania limitu miejsc)

- dzieci i młodzież w wieku 7-12 lat, mieszkająca na terenie Gminy Suchy Las

- dostarczenie wypełnionej i podpisanej dwustronnie karty kwalifikacyjnej do 30. 12. 2022 r. do trenera lub skanu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- wpłatę 250 zł na konto klubu: SBL w Suchym Lesie nr: 75 9043 1054 2054 0056 3417 0001 (tytułem: "PÓŁKOLONIE ZIMA 2023: Imię i Nazwisko dziecka")

PLAKAT

KARTA KWALIFIKACYJNA

Poznań
11 grudzień 2022
Okręgowy Związek Judo w Poznaniu w dniu 11.12.2022 był organizatorem corocznych zawodów - Gwiazdkowego Turnieju Judo Dzieci. Zawody zostały rozegrane w Poznaniu w Hali Sportowej przy ulicy Taborowej w grupach wiekowych U8, U10, U12, U14. Zgromadziły 240 młodych sportowców z 20 klubów. Trenerzy UKS Gimnazjon wytypowali do startu 15 zawodników z grup wiekowych U10, U12, U14, z czego na tatami w Poznaniu stawiło się 12 z nich. Grupa U10 spisała się najlepiej, wygrywając w przekonującym stylu wszystkie z 9 walk i zdobyła 3 złote medale. W grupie U12 reprezentowało nasz klub 4 zawodników, którzy zdobyli 1 złoty i 1 brązowy medal oraz dwa 5 miejsca. W grupie do lat 14 zdobyliśmy 4 medale i jedno 5 miejsce. Nasz łączny dorobek to 5 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe medale oraz 3 V miejsca. Gratulacje dla wszystkich za dzielną postawę i zaangażowanie. Dla kilku z nich, był to pierwszy start w zawodach tej rangi i swego rodzaju nagroda za zaangażowanie na treningach i dobre walki w zawodach klubowych, dla innych kolejny start potwierdzający ich poziom sportowy. Doświadczenie zdobyte na zawodach z pewnością zaprocentuje w kolejnym starcie.

Opole
04 grudzień 2022

Sucholescy judocy odwiedzili Opole i wzięli udział w zawodach noszących nazwę "Memoriał trenera Edwarda Faciejewa". Turniej odbył się w opolskiej arenie Stegu. Na 6 matach walczyło 390 zawodników z 34 klubów z Polski i Czech. Znakomicie spisała się Martyna Narożnowska, która po wygraniu 3 walk uplasowała się na 2 miejscu. Piotr Maćkowiak wyszedł zwycięsko z dwóch pojedynków i również zakończył zawody na 2 miejscu. 3 miejsce zajęła Daria Lisek wygrywając w grupie 2 walki przez trzymanie. Jakub Chmiel i Maurycy Szkudlarz uplasowali się poza podium. Kolejnego dnia, odbył się trening techniczny i randori z multimedalistami Mistrzostw Polski, wychowankami trenera Edwarda Faciejewa.

Poznań
11 listopad 2022

2 srebrne medale wywalczyły zawodniczki UKS GIMNAZJON Suchy Las w bardzo mocno obsadzonym turnieju judo, XIV Memoriale Jigoro Kano. Liliana Baranowska w kat. najmłodszej U9 i wadze do 28 kg zajęła 2 miejsce z bilansem 2 wygranych i 1 porażki. Jej starsza koleżanka Martyna Narożnowska w kategorii wiekowej do lat 15 i wadze do 57 kg po pokonaniu kolejno 3 rywalek przez ipon awansowała do finału, gdzie musiała uznać wyższość zawodniczki z klubu SAME JUDO Warszawa, zajmując tym samym 2 miejsce w zawodach. W turnieju brało udział jeszcze 5 naszych zawodników, lecz nie odnieśli oni znaczących sukcesów.