Zapisy

Trwają zapisy na zajęcia judo — zapraszamy osoby z Poznania i okolic.

Jak zapisać się do klubu?

Proponujemy cztery sposoby:

  • PREFEROWANY POD ADRESEM: LINK DO STRONY
  • Bezpośrednio u trenera na sali judo
  • Telefonicznie: 507 030 301
  • Pisząc na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gdzie nas znaleźć?

Nasza strona www.judo.suchylas.pl

Obecnie szkolimy w 6 grupach szkolnych i 6 przedszkolnych w trzech ośrodkach:

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Suchym Lesie, ul. Konwaliowa 4
  • Zespół Szkół w Biedrusku, ul. Świerczewskiego 46  
  • Na terenie przedszkoli z, którymi współpracujemy np. „Leśne Ludki“, "Akademos", przedszkola w Biedrusku.

Ile to będzie kosztować?

Judo jest jednym ze sportów, które nie są zbyt drogie. Miesięczna składka członkowska określona jest w Regulaminie opłacania składek członkowskich.

Jak przebiegają zapisy na judo dla dzieci? Po złożeniu deklaracji członkowskiej i przyjęciu do klubu zyskujemy prawo do szkolenia i opieki na treningach oraz zawodach. Członkostwo to również obowiązki, między innymi: podnoszenie swoich umiejętności i godne reprezentowanie klubu nie tylko na arenach sportowych.

Judo Poznań zapisy — dlaczego warto?

UNESCO uznało judo, jako najlepszy sport dla dzieci i młodzieży od  4 do 21 roku życia. Stwierdziło, że uprawianie judo umożliwia najbardziej wszechstronny rozwój fizyczny. Judo ma ogromny wpływ na rozwój wszystkich psychomotorycznych możliwości (np. perspektywy przestrzennej lokalizacji, oburęczności, lateralizacji, rzucania, ciągnięcia, pchania, czołgania się, skoków, spadania, wspólnej i niezależnej koordynacji od obu rąk i stóp). Pozytywnie buduje relację z innymi ludźmi. Również IOC (International Olympic Committee) uważa judo za najbardziej kompletny sport promujący wartości przyjaźni, szacunku i wysiłku w dążeniu do celu. Judo rozwija również relacje z innymi ludźmi za pomocą wspólnych gier i współzawodnictwa podczas walki. Dlatego też nie bez powodu judo to sport olimpijski.

Dlaczego w UKS Gimnazjon?

Dlaczego warto zapisać dziecko do nasze treningi judo? Mamy dobrze wykształconą i doświadczoną kadrę trenerską. Nasi zawodnicy zdobywają medale mistrzostw polski we wszystkich kategoriach wiekowych od młodzika po seniora. Poprzez zajęcia w formie zabawowej potrafimy zainteresować sportem każdego, ale również wymagamy systematyczności i zaangażowania. Posiadamy bardzo dobrą bazę treningową i sprzęt sportowy, dzięki czemu zajęcia są atrakcyjne. Najlepsi za osiągnięte wyniki sportowe otrzymują nagrody lub stypendia sportowe. Co roku wyjeżdżamy na atrakcyjne turnieje judo dla dzieci: Niemcy, Czechy, Słowacja, Austria, Węgry, Chorwacja, Francja. W planach mamy wyjazd do kolebki judo – Japonii. 

Nasze zajęcia judo dla dzieci z Poznania kształtują umiejętności fizyczne, społeczne, a przy tym dostarczają wiele satysfakcji. Organizujemy także obozy sportowe judo dla dzieci, na których najmłodsi mają szansę poznać się jeszcze lepiej i spędzić czas w atrakcyjny sposób.

W jakim wieku można zacząć?

Możesz rozpocząć w każdej chwili! Przyjmujemy zapisy dla dziewcząt i chłopców między 4 a 12 rokiem życia. Jednak zdarzają się mistrzowie judo, którzy rozpoczęli treningi w wieku 13-14 lat. Jest to sprawa indywidualna i zdolności motoryczne dzieci różnią się znacznie. Najlepiej udać się do naszego klubu i porozmawiać z doświadczonymi trenerami.

Co jest potrzebne do uprawiania judo?

Judoka trenuje w judodze, ale to nie jest początkowo wymagane. Na początku wystarczy t-shirt z długim lub krótkim rękawem i spodnie dresowe długie bez guzików i zamków oraz klapki — służące do przejścia do szatni i z szatni na matę. Ćwiczymy na boso na macie. Obecnie na rynku jest wiele kimon dla innych sztuk walki. Jednak judo to sport kontaktowy, w którym wytrzymałość judogi odgrywa dużą rolę. Przed zakupem judogi najlepiej poradzić się trenera. Odpowiedni zakup zwróci się z nawiązką.

Kontakt z nami

Uczniowski Klub Sportowy "Gimnazjon"
ul. Poziomkowa 11
62-002 Suchy Las

Główna sala treningowa:
ul. Konwaliowa 4
62-002 Suchy Las

Konto: SBL w Suchym Lesie
nr: 75 9043 1054 2054 0056 3417 0001

Znajdziesz nas na portalach

Jesteśmy także na poniższych portalach. Dzięki temu zawsze będziecie na bieżąco z tym wszystkim co dzieje się w naszym Klubie.