Aktualności

Trzebnica
26 kwiecień 2024
W dniach 26-28 kwietnia w Trzebnicy, woj. dolnośląskie, odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych. Z naszego klubu awans w eliminacjach, wywalczyła Martyna Narożnowska i stanęła na tatami w gronie 24 najlepszych zawodniczek w kat. do 57kg. do walk o medale. W turnieju indywidualnym pierwszą walkę wygrała błyskawicznie, przez ostatnio ulubioną i skuteczną technikę w Ne-waza - Kansetsu-waza. Kolejną walkę w 1/16 rundy eliminacyjnej, przegrała pomimo dobrego początku. Niestety jej przeciwniczka uległa w kolejnej walce, przyszłej zwyciężczyni tej kat. wagowej i tym samym Martyna odpadła z turnieju.
W drugim dniu zawodów odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych - drużyn mieszanych. Decyzją trenerów wystąpiła w jednej z dwóch drużyn z Wielkopolski. Martyna i tym razem spisał się świetnie w pierwszej walce, wygrywając ponownie, przez swoją ulubioną technikę w parterze. Niestety jej drużyna nie miała kompletnego składu i walczyła tylko w 4 osobowym składzie na 6 wag (3 żeńskie i 3 męskie) i pomimo dobrej postawy, została sklasyfikowana na VII miejscu. Druga drużyna z Wielkopolski odniosła spektakularny sukces i został Drużynowym Mistrzem Polski! Gratulacje!
To już druga kwalifikacja Martyny do Mistrzostw Polski i jeszcze w przyszły roku, będzie miała szansę na wywalczenie awansu i medalu w kolejnych mistrzostwach kadetów. Po krótkim odpoczynku, określamy cele i bierzemy się do pracy. Gratulacje dla naszej zawodniczki za dobre walki, dzielną postawę i godne reprezentowanie naszego klubu - UKS Gimnazjon Suchy Las i Województwa Wielkopolskiego!!!