Aktualności

Toruń
13 kwiecień 2024

Dobrze powalczył Mateusz Żuchowski podczas COPERNICUS JUDO CUP 2024. W kat. do 73kg stoczył 5 emocjonujących i wyrównanych walk z czego wygrał 3 i 2 przegrał. Na 16 zawodników został sklasyfikowany na 5 miejscu. Brawo! Drugi nasz junior młodszy Piotr Maćkowiak nie miał tego dnia szczęścia i po 2 przegranych pojedynkach odpadł z turnieju.

Poznań
07 kwiecień 2024

W niedzielę wybrani zawodnicy z UKS Gimnazjon, uczestniczyli w zorganizowanym przez OZ Judo szkoleniu technicznym, prowadzącym był utytułowany polski judoka Przemysław Matyjaszek. Głównym tematem szkolenia było poprawne wykonywanie technik w ruchu z uwzględnieniem trzech faz rzutu: Kuzushi, Tsukuri i Kake.

Rychwał
04 kwiecień 2024

Bardzo dobrze spisali się judocy z UKS Gimnazjon, na turnieju w miejscowości Rychwał.

7 osobowa ekipa zdobyła 3 złote, 3 srebrne i 1 piąte miejsce.

Medale złote:

Krzysztof Staszak 2:0

Maja Żuchowska 2:0

Liliana Baranowska 2:0

Poznań
28 marzec 2024

Olympic Camp, to bodajże VII edycja projektu z medalistą Igrzysk Olimpijskich, realizowanego przez Akademię Judo z Poznania. Tym razem prowadzącą camp była kanadyjka Jessica Klimkait, brązowa medalista IO z Tokio i jej obecny trener Janusz Pawłowski, polski judoka v-ce mistrz olimpijski z Seulu.

Suchy Las
23 marzec 2024

XX Jubileuszowy Wielkopolski międzynarodowy Turniej Judo, tradycyjnie już, Honorowym Patronatem objął Wójt Gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera. Od ponad 20 lat organizatorem zawodów jest Uczniowski Klub Sportowy Gimnazjon Suchy Las.

W hali GOS w Suchym Lesie pierwszego dnia rywalizowali judocy w kategoriach wiekowych do 18 i 16 lat. Nasz klub reprezentowało 5 zawodników. Znakomicie zaprezentowali się zdobywcy złotych medali Martyna Narożnowska i Piotr Maćkowiak, którzy pokazali na tatami swoje umiejętności od jak najlepszej strony. Brązowe medale wywalczyli Ignacy Kiciński i Bartosz Ponikiewski. Bez medalu zakończył swoją rywalizację Mateusz Żuchowski.

Drugi dzień zmagań na sucholeskiej Tatami obfitował jeszcze lepszymi walkami, wspaniałym dopingiem oraz niesamowitymi emocjami. Do walk przystąpili zawodnicy grup do lat 10, 12 i 14. Dla wielu zawodników UKS Gimnazjon były to pierwsze zawody i chociaż nie każdy wywalczył medal, serca trenerskie rosły patrząc na progres i dzielną postawę młodych adeptów. Ze złotym medalem do domu wrócili Krzysztof Staszak, Klaudia DrożniewskaJan Kosmalski.

W klasyfikacji klubowej nasz klub z dorobkiem 5 złotych, 3 srebrnych i 7 brązowych medali, zajął wysokie 6 miejsce na 37 startujących klubów. Wielkie gratulacje dla zawodników i podziękowania dla zaangażowanych rodziców za pomoc i wsparcie podczas organizacji zawodów. Brawo!!!

Wyniki i galeria zdjęć:

Poznań
07 marzec 2024

W eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Regionu III, województw: lubuskiego, opolskiego dolnośląskiego i wielkopolskiego, udział wzięło czterech naszych zawodników. Awans po raz drugi wywalczyła Martyna Narożnowska zajmując 3 miejsce w kategorii wagowej do 57kg. Piotr Maćkowiak w kat. wagowej do 81 kg. po wygraniu 3 walki i 2 porażkach, zajął 4 miejsce i został, pierwszym rezerwowym zawodnikiem. W wadze do 73 kg. wystąpił Ignacy Kiciński, który po 2 zwycięstwach i 2 porażkach zajął VII miejsce, oraz Mateusz Żuchowski, który z bilansem 1/2 zajął IX miejsce. Finały OOM, odbędą się w tym roku w Trzebnicy (dolnośląskie) w dniach 26-28 kwietnia.