Aktualności

Poznań
20 kwiecień 2024
Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej na rok 2024 pod taką nazwą 20.04.2024 odbyły się kolejne zawody judo z udziałem 15 zawodników UKS Gimnazjon. W najmłodszych grupach U9 i U11 zdobyliśmy 7 medali. W grupie U9 brązowy medal wywalczył Oskar Plackowski.

W grupie U11 bezkonkurencyjna okazała się Liliana Baranowska zdobywając złoty medal. Srebrne medale wywalczyly Lilianna Skwit, Kinga Tomaszewska oraz Weronika Spychała. Natomiast Maciej Nowak i Jan Kosmalski uplasowali się na najniższym stopniu podium.

W U13 złoty medal zdobyła Maja Żuchowska wygrywając jedną walkę. Brązowy medal wywalczyła Anna Bober wygrywając 2 walki. Dobrze zaprezentował się Stanisław Maćkowiak, który wygrał 3 walki i uplasował się na 5 miejscu. W najstarszej kategorii, po 3 zwycięskich walkach, brązowe medale wywalczyli Bartosz Ponikiewski i Krzysztof Staszak.