Aktualności

Poznań
11 grudzień 2022
Okręgowy Związek Judo w Poznaniu w dniu 11.12.2022 był organizatorem corocznych zawodów - Gwiazdkowego Turnieju Judo Dzieci. Zawody zostały rozegrane w Poznaniu w Hali Sportowej przy ulicy Taborowej w grupach wiekowych U8, U10, U12, U14. Zgromadziły 240 młodych sportowców z 20 klubów. Trenerzy UKS Gimnazjon wytypowali do startu 15 zawodników z grup wiekowych U10, U12, U14, z czego na tatami w Poznaniu stawiło się 12 z nich. Grupa U10 spisała się najlepiej, wygrywając w przekonującym stylu wszystkie z 9 walk i zdobyła 3 złote medale. W grupie U12 reprezentowało nasz klub 4 zawodników, którzy zdobyli 1 złoty i 1 brązowy medal oraz dwa 5 miejsca. W grupie do lat 14 zdobyliśmy 4 medale i jedno 5 miejsce. Nasz łączny dorobek to 5 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe medale oraz 3 V miejsca. Gratulacje dla wszystkich za dzielną postawę i zaangażowanie. Dla kilku z nich, był to pierwszy start w zawodach tej rangi i swego rodzaju nagroda za zaangażowanie na treningach i dobre walki w zawodach klubowych, dla innych kolejny start potwierdzający ich poziom sportowy. Doświadczenie zdobyte na zawodach z pewnością zaprocentuje w kolejnym starcie.