Start

Judo

 • _MG_9788.jpg
 • _MG_0101.jpg
 • _MG_0082.jpg
 • _MG_0013.jpg
 • _MG_9280.jpg
 • _MG_0021.jpg
 • _MG_9776.jpg
 • _MG_9268.jpg
 • _MG_9513.jpg
 • _MG_9336.jpg
XIV Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo – Suchy Las 2017 Email

Już dzisiaj zapraszamy 18-19 marca 2017 roku na XIV Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo – Suchy Las 2017

W ramach, którego odbędą się Międzynarodowe Puchary Młodziczek i Młodzików oraz Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych. Z powodu dużej liczby startujących, turniej dzieci zostanie rozegrany w innym terminie. Prawdopodobnie 11 listopada 2016 roku.


 

 
Puchary w klasyfikacji zespołowej XIII WMT Judo Email

Puchary w klasyfikacji zespołowej całego turnieju dla 5 najlepszych klubów zostaną wręczone 9 kwietnia podczas Pucharu Polski w Pile.

 1. GKS Czarni Bytom
 2. MKS Juvenia Wrocław
 3. UKJ Lemur Warszawa
 4. UKS Olimp Nowa Sól
 5. UKJ Ryś Warszawa

 
XIII Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo 19-20.03.2016, Suchy Las Email

W dniach 19-20 marca 2016 roku w Suchym Lesie odbył się  XIII Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo – Suchy Las 2016. W ramach tego turnieju odbył się:

 

 • Międzynarodowy Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo do lat 18
 • Międzynarodowy  Otwarty Puchar Polski Młodziczek i Młodzików w Judo do lat 15
 • Otwarty Puchar Dzieci do lat 13

 

Wszystkie liczące się kluby z Polski na stałe wpisały w swój  kalendarz sportowy, turniej judo w Suchym Lesie. Licznie obsadzone wagi i wysoki poziom sportowy z kolei przyciąga coraz liczniejsze grono zawodników z  kraju i zagranicy. Te rosnące wskaźniki są również zasługą nieustannych starań organizatorów w kwestiach organizacyjnych. Do przeprowadzenia zawodów wykorzystany jest nowoczesny fiński system przeprowadzenia zawodów – SHIAI.  Uczestnik otrzymuje identyfikator z kodem kreskowym, który pozwala bez zbędnych formalności przeprowadzić zawodnika od rejestracji poprzez ważenie, wyczytywanie do walk aż po ogłoszenie wyników na  internetowej stronie zawodów. Do tego bezpośrednia  transmisja walk on-line w Internecie z 6 mat w jakości HD. Zawody sędziowało 50 arbitrów, którzy do pomocy mieli kamery, dzięki którym trudne w ocenie akcje można było poddać wnikliwej analizie zapobiegając pomyłką.  Sprawna organizacja zawodów, nowoczesna hala sportowa i infrastruktura ją otaczająca oraz niepowtarzalna atmosfera jaką tworzą organizatorzy spowodowały, że turniej ten i w tym roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem  w środowisku judoków nie tylko z kraju ale jest coraz bardziej doceniany przez zawodników zagranicznych.

 

Podczas otwarcia obecnych było wielu znakomitych gości w tym:

przedstawiciele  władz samorządowych:

 • Wójt Gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera,
 • Radny Gminy Suchy Las i Przewodniczący Komisji Społecznej Krzysztof Pilas,
 • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Suchym Lesie  Beata Radomska,
 • Prezes UKS Gimnazjon Henryk Kusza.
 • Przedstawiciel Urzędu Marszałka  Województwa Wielkopolskiego Mariusz Kubiak
 • Radna Powiatu Poznańskiego-Przewodnicząca Komisji Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki   Grażyna Głowacka

Przedstawiciele władz sportowych Polskiego Związku Judo:

 • Prezes PZ Judo Sławomir Kownacki,
 • V-ce prezes PZ Judo Tomasz Błach,
 • Trener Kadry Olimpijskiej Seniorek Aneta Szczepańska,
 • Dyrektor Sportowy PZ Judo Adam Maj,
 • Trener kadry narodowej juniorów p. Janusz Piechna,
 • Trener kadry narodowej juniorek Ewa Kubicka,

 

Po powitaniu przybyłych gości, zawodników, trenerów, kibiców i sędziów Wójt Gminy Suchy Las  Pan Grzegorz Wojtera oficjalne otwarł XIII Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo-Suchy Las 2016.

W tym roku na 6 matach do rywalizacji przystąpiło  1085 sportowców ze 145 klubów w tym 10 klubów zagranicznych z Czech, Niemiec, Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi.  Średnio na każdą z 55 kategorii wagowych przypadało 20 zawodników lub zawodniczek. Najliczniej obsadzone wagi oscylowały wokół 60 rywali. Wyniki zawodów zaliczane są  od kilku lat do Rankingu  Polskiego Związku Judo. Wśród trenerów słyszy się opinie, że medal  zdobyty w Suchym Lesie z powodu ogromnej konkurencji ma szczególną wartość. Nad  przygotowaniami i sprawnym przebiegiem zawodów czuwał 40 osobowy zespół składający się z członków UKS Gimnazjon w Suchym Lesie.

Prezes UKS Gimnazjon

Henryk Kusza


 
Wyniki XIII WMTJ Email

Ilość startujących zawodników:


U 13 U 15 U 18 Razem
Dziewczęta 65 124 155 344
Chłopcy 163 287 291 741
Suma 228
411
446 1085

Link do stron www z wynikami z programu Judo Shiai:

Wyniki w plikach pdf:

Wyniki na stronie PZJudo:

Klasyfikacja klubowa:

Zawodnicy - staystyki:


 
Relacja video Email

Zapraszamy do oglądania transmisji z zawodów.

Proszę wybrać link: http://www.ippon.org.pl lub "Relacja video" w menu XIII Turnieju.


 
Film o turnieju Email

Zapraszamy do obejrzenia filmu o WMTJ

Link: https://youtu.be/vYl5AcY6yAw


 
Plakat 2016 Email

autor: Przemo Dyczkowski


 
Dyplomy 2016 Email

autor: Przemo Dyczkowski


 
Notatka prasowa Email

XIII Wielkopolski  Międzynarodowy Turniej Judo – Suchy Las 2016

Hala Sportowo-Widowiskowa w Suchym Lesie, ul. Szkolna 20

19 i 20 marzec 2016 roku

Osoba kontaktowa – szef  WMTJ Henryk Kusza   +48 507 030 301

Kontakt Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Strona WWW http://www.judo.suchylas.pl/zawody/

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na XIII Wielkopolski  Międzynarodowy Turniej Judo, który odbędzie się w tym roku w dniach 19-20 marca 2016.

WMT JUDO od 2012 roku to oficjalny Międzynarodowy Puchar Polski w kategoriach Młodzik i Młodziczka oraz oficjalny Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów i Juniorek  Młodszych. Wyniki zaliczane są do rankingu PZ Judo. Tradycyjnie te puchary poprzedza turniej dzieci do lat 13.

Turniej jest prowadzony całkowicie elektronicznie.  Dzięki wykorzystaniu fińskiego programu JudoShiai,  każdy zawodnik otrzymuje identyfikator z kodem kreskowym, dzięki któremu weryfikacja, ważenie i losowanie przebiega bardzo sprawnie. Wszystkie walki rejestrowane są przez car system, który pozwala sędziom na zminimalizowanie ewentualnych pomyłek. Ze wszystkich mat jest prowadzona transmisja on-line, która podobnie, jak wyniki zawodów jest dostępna na oficjalnej stronie zawodów http://www.judo.suchylas.pl/zawody/

Turniej wziął swój skromny początek w 2004 roku jako turniej o zasięgu regionalnym. Początkowo brało w nim udział  200 zawodników. Od 2011 roku to jedno z większych międzynarodowych wydarzeń w naszym regionie a bez wątpienia to największy turniej judo  w Wielkopolsce i drugi co do wielkości w kraju. W roku 2015 wzięło                w nim udział 1005 zawodników ze 154 klubów w tym 12 zagranicznych z: Niemiec, Czech, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Łotwy i Holandii.  W ciągu 2 – dni stoczono 1400 walk na 6 matach o powierzchni 700m2 w  3 kategoriach wiekowych U13, U15 i U18.

Głównym organizatorem jest turnieju jest Uczniowski Klub Sportowy Gimnazjon z Suchego Lasu a główni sponsorzy to Urząd Gminy w Suchym Lesie, Polski Związek Judo w Warszawie, Urząd Marszałkowski w Poznaniu i Powiat Poznański.