Aktualności

img 3032 20161009 1791885738Tegoroczne Mistrzostwa Polski Młodzików odbyły się w dniach 8-9 października w Opolu. Barwy Gimnazjonu reprezentowali: Wojtek Setlak, Janek Basiński, Zuzia Radzicka oraz Dawid Wiśniewski

Podczas pierwszego dnia zmagań dobry występ w kategorii wagowej do 42 kg zanotował Wojtek Setlak. W pierwszym pojedynku pewnie pokonał swojego rywala - Macieja Moskwę z SGKS Wybrzeże Gdańsk prezentując swoją koronną technikę ippon soi nage. W drugiej walkce nieznacznie uległ zawodnikowi Czarnych Bytom - Oliwerowi Wilkowi. Przegląd walk Wojtka: http://www.pzjudo.pl/index.php?m=10&kat=wyniki&id=37&lg=pl&kats=3982&zid=383&zaw=14469

W kategorii do 38 kg wystąpił Janek Basiński. Pomimo sporej niedowagi (ok. 7 kg) z determinacją podszedł do obu swoich pojedynków. Przegrał ze znacznie cięższymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami z Bytomia i z Gdańska. Podląd walk Janka: http://www.pzjudo.pl/index.php?m=10&kat=wyniki&id=37&lg=pl&kats=3981&zid=383&zaw=14456

Drugiego dnia zawodów dobrze spisała się Zuzia Radzicka. W pierwszym pojedynku pokonała przez ippon Markiewicz Paulę z UKS Judo Tuliszków. W drugim pojedynku przez wazari uległa Natali Mohr ze Stowarzyszenia Sportowego "Dąb" Dębowiec, w trzeciej pokonała Weronikę Styrcz z Arashi Łódź, a w finale repasaży przegrała z Moniką Wołoszyn z Tomity Elbląg. Przegląd walk Zuzi: http://www.pzjudo.pl/index.php?m=10&kat=wyniki&id=37&lg=pl&kats=3994&zid=383&zaw=13170

Równie świetny występ zanotował Dawid Wiśniewski. Sprawnie przeszedł przez eliminacje pokonując Piotra Graczyka z UKS Ippon MDK Kutno. Po zdobyciu yuko za wykonanie techniki ouchi gari kontrolował walkę i po kilku chwilach ponownie zaatakował, tym razem soto makikomi dało mu wazari i Dawid nie pozwolił już przeciwnikowi wrócić do walki i zakończył ją w parterze. Kolejne starcie przysporzyło zawodnikowi UKS Gimnazjon w kat. do 81 kg niemałych kłopotów, jednak po wspaniałej kontrze na próbę ippon seoi nage pokonał Jakuba Świerszcza z UKS Judo Panda Warszawa. W dwóch kolejnych pojedynkach Dawid musiał uznać wyższość rywali i ostatecznie zawody zakończył na 5 miejscu. Przegląd walk Dawida: http://www.pzjudo.pl/index.php?m=10&kat=wyniki&id=37&lg=pl&kats=3989&zid=383&zaw=14472

Cieszy dobra postawa judoków z Suchego Lasu, widać efekty solidnie przepracowanego okresu wakacyjnego. Mistrzostwa Polski to najtrudniejsze zawody w roku, przeciwnicy są najbardziej wymagający, a zdobycie miejsca punktowanego to nie lada wyczyn. Co więcej, dla większości naszych zawodników był to pierwszy start na zawodach rangi mistrzowskiej w tej kategorii wiekowej. Wielokrtonie na macie stawali na przeciw starszych rywali. Za rok, to nasi młodzicy będą najstarszym rocznikiem uprawnionym do startu w Mistrzostwach Polski Młodzików, co znacznie zwiększy ich szansę na końcowy sukces.